Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zasady bezpieczeństwa przy kąpielach w balii
Korzystanie z balii, szczególnie w miesiącach zimowych, niesie ze sobą wiele korzyści: poprawia krążenie, pomaga na bóle reumatyczne, działa kojąco i odprężająco. Jest w tym także element socjalizacji z innymi ludźmi, jako że w balii można przebywać także w grupie. Jednak aby nikomu nie stała się krzywda, a korzystanie z tego typu rozrywki miało tylko pozytywne skutki, warto zapoznać się zasadami bezpieczeństwa, jakie obowiązują przy kąpaniu się w balii. Jakich? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.
O czym należy pamiętać przy korzystaniu z balii?
Oto kilka prostych zasad, które pomogą zachować bezpieczeństwo przy korzystaniu z balii:
Przed wejściem do wody należy mieć przygotowane ubrania. Szczególnie w miesiącach zimowych powinny być one przykryte czymś ciepłym, na przykład szlafrokiem lub ręcznikiem. Dystans pomiędzy balią a domem, może wydawać się niewielki, jednak nawet ta krótka przebieżka może doprowadzić do szoku termicznego.
Woda nie powinna mieć temperatury wyższej niż 39 stopni. I znowu, w zimie może to być szczególnie zwodnicze, jako że ramiona i głowa są ponad powierzchnią wody, i mają inne postrzeganie temperatury. Niemniej jest to temperatura optymalna, której warto się trzymać.
Podczas kąpieli trzeba nosić czapkę: wiadomo, że to właśnie przez głowę najszybciej traci się ciepło. Aby tego uniknąć, dobrze zaopatrzyć się właśnie w wełnianą czapkę i ewentualnie rękawiczki.
Do balii nie powinno się wchodzić w okularach ani elementach metalowych.
Z balii nie mogą korzystać między innymi osoby: chore na serce, nadciśnienie i z chorobami naczyń krwionośnych; kobiety w okresie ciąży oraz w czasie menstruacji; osoby starsze, osłabione oraz w stanie intoksykacji.
Z balii warto korzystać regularnie. Jeśli ktoś ma taką możliwość, może postawić ją sobie nawet we własnym ogrodzie. Oczywiście, należy ją kupić u zaufanego dostawcy, na przykład Balie-Dombal.
Zalety korzystania z balii
Korzystanie z balii niesie ze sobą wiele korzyści. Poprawia się krążenie i praca układu odpornościowego poprzez hartowanie. Oprócz tego gorąca woda pomaga uspokoić skołatane nerwy, dzięki czemu na co dzień łatwiej jest utrzymać spokojny stan ducha. Mówi się także, że balia pozytywnie wpływa na układ ruchowy i bóle kręgosłupa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana