Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zasadnicze różnice między rowerami damskimi i męskimi
Różnice w budowie fizycznej ludzi są łatwe do zauważenia. Panie są zwykle lżejsze, ich barki są węższe, a nogi dłuższe. Czy te cechy mają znaczenie, gdy chodzi o konstrukcję rowerów? Jeśli zastanawiasz się, czy podział jednośladów na damskie i męskie to istotna sprawa, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu. Charakterystyczne elementy pozwalają określić grupę użytkowników pojazdów. Sprawdź, jak można rozróżnić rower damski od męskiego!
Po czym rozróżnić rower damski od męskiego?
Na pierwszy rzut oka niektóre rowery damskie i męskie różnią się kolorystyką. Kolor ramy to pierwsza cecha, która sugeruje, kto jest właścicielem pojazdu. Jednak taki podział może okazać się mylny i niejednokrotnie kolor biały, żółty lub czarny nie mówi nic o płci użytkownika. Jak więc sprawdzić, czy rower jest damski, czy męski? Warto przyjrzeć się elementom ramy. Górna rura ułożona poziomo zwykle występuje w rowerach męskich. Ułatwia ona wsiadanie i zsiadanie z pojazdu, wpływając na wygodę i bezpieczeństwo użytkownika.
Rodzaje rowerów a różnice pomiędzy jednośladami damskimi a męskimi
Różnica ta zaciera się w przypadku rowerów miejskich, które najczęściej mają element poprzeczny usytuowany nisko. Konstrukcja ramy modeli damskich i męskich najbardziej różni się w przypadku rowerów crossowych i trekkingowych. Sklep rowerowy Rowmot w Kozienicach ma w swojej ofercie ogromny wybór rowerów różnych rodzajów. Doradcy klienta pomogą Ci wybrać idealny sprzęt, kierując się przede wszystkim Twoimi potrzebami i budową ciała.
Budowa kierownicy dopasowana do kształtu ramion
Kobiece ramiona są węższe, niż męskie, a nogi pań są zwykle nieco dłuższe. Dlatego pewne różnice występują także w szerokości kierownicy. Pojazdy dla kobiet mają też szersze siodełka, które znajdują się bliżej kierownicy. Wszystko to ma na celu lepsze dopasowanie do budowy ciała. Konstrukcja elementów rowerów damskich i męskich umożliwia komfortową i bezpieczną jazdę dla użytkowników obu płci.
Konstrukcja ramy odpowiadająca różnicom w budowie anatomicznej kobiet i mężczyzn jest cechą, po której można odróżnić modele damskie od męskich. Modele te są tak skonstruowane, by umożliwić wygodne korzystanie z jednośladu, uwzględniając różnice w długości nóg.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana