Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Z jakich materiałów wykonywane są dobre ręczniki sportowe?
Ręcznik sportowy przydaje się każdej osobie aktywnej fizycznie. Doskonale sprawdza się zarówno po wyczerpującym treningu na sali, jak i po zakończeniu ćwiczeń w plenerze. Podczas zakupu ręcznika warto kierować się nie tylko jego wyglądem, ale także materiałem, z którego jest wykonany. Dla wielu sportowców jest to najważniejszy parametr, na jaki zwracają uwagę w czasie wyboru. Z jakich materiałów wykonywane są ręczniki sportowe? Zachęcamy do lektury naszego artykułu.
Co wyróżnia dobre ręczniki sportowe?
Ręczniki wykorzystywane przez sportowców często określane są jako szybkoschnące. W związku z tym muszą być produkowane z materiałów dobrze chłonących wodę. Dobry ręcznik sportowy powinien bardzo szybko wysychać, ponieważ w czasie intensywnej aktywności fizycznej ważna jest maksymalna funkcjonalność. Dodatkowo nie może podrażniać skóry i wywoływać żadnej reakcji alergicznej. Ważne jest, aby był miły w dotyku i wystarczająco lekki, aby bez problemów zmieścić się w każdej torbie sportowej. Jakie materiały gwarantują wszystkie te właściwości?
Żakard
Jednym z najlepszych materiałów wykorzystywanych do produkcji ręczników jest żakard. To tkanina o bardzo gęstym splocie, dzięki czemu wykonane z niej ręczniki są grube i mięsiste. Żakardowe ręczniki nie stanowią problemu w przenoszeniu, ponieważ ich waga nie jest przesadnie duża. Nie zajmują też wiele miejsca w torbie sportowej. Charakteryzuje je duża wytrzymałość oraz odporność na rozerwanie i mechacenie.
Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w sklepie bokserskim Leone Polska, który jest oficjalnym przedstawicielem znanej włoskiej marki Leone1947: Ręczniki z żakardu są przyjemne w dotyku i dobrze pochłaniają wodę. Dużą zaletą tego materiału jest możliwość zastosowania rozbudowanych wzorów, co pozwala na uzyskanie akcesoriów o niepowtarzalnym wyglądzie. Żakardowy ręcznik to idealne dopełnienie wyposażenia każdej osoby lubiącej aktywność fizyczną.
Mikrofibra
Innym popularnym materiałem, z którego produkowane są ręczniki dla sportowców, jest mikrofibra. To najwyższej jakości tworzywo sztuczne o ścisłym splocie. Powierzchnia mikrofibry jest dzięki temu całkowicie gładka. To tkanina neutralna dla ludzkiej skóry – nie uczula i nie podrażnia. Produkowane z niej ręczniki charakteryzują się doskonałym wyglądem oraz znakomitymi właściwościami pochłaniania wody. Wyróżnia je duża lekkość, dzięki czemu wysychają niemal błyskawicznie. Ich zakup jest więc znakomitym rozwiązaniem dla osób ćwiczących na basenie lub otwartym akwenie wodnym.
Z uwagi na fakt, że mikrofibra to tworzywo sztuczne, wykonane z niej ręczniki nie są najlepszym wyborem dla osób ograniczających plastik i starających się żyć w zgodzie z naturalnym środowiskiem. Podczas użytkowania ręczników z tego materiału trzeba pamiętać o specyficznych zasadach ich czyszczenia. Mikrofibry nie można prać z użyciem płynu do płukania tkanin. Zwykle prowadzi to do utraty zdolności do pochłaniania wody.
Włókna bambusowe
Ciekawą alternatywą dla mikrofibry jest tkanina bambusowa. To naturalny materiał o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Nie podrażnia skóry, nie powoduje reakcji alergicznych. Ręczniki z domieszką włókna bambusowego są delikatne, przyjemne w dotyku, a dodatkowo bardzo szybko wysychają. W porównaniu z ręcznikami z mikrofibry charakteryzuje je lepsza chłonność, dzięki czemu szybciej pochłaniają wodę. Bambusowe ręczniki są przy tym niemal tak samo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana