Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Właściwości i zastosowania gąbek hemostatycznych
Gąbki hemostatyczne są często wykorzystywane przy różnych zabiegach operacyjnych, zwłaszcza tych, podczas których pojawia się krwawienie żylne lub włośniczkowe. Produkty okazują się nieocenione w momencie, kiedy inne sposoby hemostazy są niemożliwe lub znacznie utrudnione. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się gąbki hemostatyczne, wyróżniające się licznymi właściwościami. W poniższym artykule omawiamy cechy oraz zastosowanie produktów.
W trakcie niektórych zabiegów operacyjnych konieczne okazuje się wykorzystanie gąbki hemostatycznej. Jest to świetny sposób na powstrzymanie krwawienia śródoperacyjnego i tym samym skrócenie czasu zabiegu. Dużą zaletą produktu jest to, że po aplikacji ulega całkowitemu wchłonięciu.
Pracownik sklepu stomatologicznego Limedic przekonuje: Cechą wyróżniającą gąbki hemostatyczne jest m.in. porowatość. Struktura tych artykułów sprawia, że mogą one wchłonąć naprawdę duże ilości krwi w stosunku do swojej masy, a także objętości. Są to niewielkie, ale nieocenione produkty podczas różnych zabiegów.
Co jeszcze wyróżnia gąbki hemostatyczne?
Liczne zalety gąbek hemostatycznych sprawiają, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Stosowanie tych produktów jest nie tylko korzystne, ale również bezpieczne. Ich działanie nie szkodzi organizmowi. Małocząsteczkowa budowa gąbek powoduje, że ulegają one dokładnemu wchłonięciu, bez jakichkolwiek pozostałości czy otorbienia. Wśród zalet tych akcesoriów wymienia się również to, że są:
nietoksyczne,
niealergizujące,
nieimmunogenne,
niegorączkowate,
biokompatybilne.
Na uwagę zasługują również elastyczność i trwałość gąbek hemostatycznych. Można je z łatwością przycinać i formować z nich dowolne kształty, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę. Produkty nie rozpadają się po namoczeniu, co też zasługuje na uwagę.
Zastosowanie gąbek hemostatycznych
Gąbki hemostatyczne są wykorzystywane przede wszystkim podczas zabiegów i operacji, gdy istnieje ryzyko dużego krwawienia. Produkty wchłaniają bowiem duże ilości płynów, są w stanie wchłonąć nawet ok. 40-50-krotną objętość krwi w porównaniu do swojej masy. Porowata struktura gąbek prowadzi do aktywowania trombocytów. One z kolei są odpowiedzialne za uwolnienie różnych substancji, ułatwiających gromadzenie i pozwalających na ich działanie jako katalizator tworzenia włóknika.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana