Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
O piwnym brzuchu słów kilka, czyli picie piwa a nadwaga
Piwo to jeden z ulubionych napojów Polaków. Pije się je praktycznie do każdej okazji — na imprezie, grillu, wieczorem i po południu. Szczególną popularnością cieszy się wśród mężczyzn, co niestety może prowadzić do powstania tak zwanego piwnego brzucha. Jak często można pić piwo, by nie miało to negatywnego wpływu na zdrowie? Czy z jego piciem wiążą się jakiekolwiek korzyści? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Jak powstaje brzuch piwny?
Brzuch piwny to inaczej tłuszcz trzewny, który jest jednym z najbardziej niebezpiecznych rodzajów tłuszczu. Może on mieć wpływ na hormony, a także zwiększać ryzyko zawałów serca i nowotworów. Jego powstawanie wiąże się nadmiernym spożywaniem piwa, które zawiera aż 49 kcal/100 g. Oczywiście, jedna butelka piwa raz na jakiś czas nie będzie miała tak negatywnego wpływu na zdrowie, jednak większość ludzi, szczególnie na różnego typu imprezach rzadko na jednej poprzestaje. Tym bardziej że piwo zwykle spożywa się w towarzystwie kalorycznych przekąsek takich jak paluszki czy chipsy. To z kolei prowadzi do spożycia prawdziwej bomby kalorycznej, którą będzie trzeba spalić kilkugodzinnym treningiem na siłowni.
Nie znaczy to jednak, że piwo powinno stać się trunkiem zakazanym. Niemniej jednak z pewnością lepszym wyborem będzie piwo bezalkoholowe, sprzedawane na przykład przez browar Pilsvar. Nie tylko jest mniej kaloryczne niż zwykłe piwo, ale także dużo lepiej nawadnia, albowiem zawiera w sobie elektrolity.
Czy piwo może mieć pozytywny wpływ na zdrowie?
Stare przysłowie mówi: wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem. Jak już zostało wspomniane, butelka piwa raz na jakiś czas z pewnością nie zaszkodzi. Naukowcy odkryli, że trunek ten to świetne źródło witaminy B. Dobrą wiadomością jest także to, że piwo niekoniecznie trzeba pić. Wśród osób szczególnie dbających o włosy dużą popularnością cieszą się płukanki piwne; podobno po nich włosy są dużo miększe i bardziej błyszczące, co ma oczywiście związek z obecnością witamin z grupy B. Dodatkowo badania dowodzą, że regularnie i umiarkowane spożywanie piwa obniża ryzyko wystąpienia ataku serca, aż do 60%, w stosunku do grupy niepijących. Oprócz tego pite co jakiś czas pomaga w pozbywaniu się złego cholesterolu we krwi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana