Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega peeling węglowy?
Trądzik, rozszerzone pory lub utrata jędrności skóry są Ci znane? W takim razie zdecyduj się na profesjonalny peeling węglowy! Z naszego poradnika dowiesz się, na czym dokładnie polega ten zabieg. Poznaj, jakie są jego etapy, wskazania i przeciwwskazania. Czy zabiegi trzeba powtarzać? Sprawdź, jaka jest cena peelingu węglowego i zdecyduj się na zabieg kosmetyczny!
Jakie są wskazania do wykonania peelingu węglowego?
W dobrym salonie kosmetycznym wykonuje się zabieg peelingu węglowego w przypadku:
przebarwień – zaburzeń pigmentacji skóry, a więc piegów, plam soczewicowatych czy ostudy,
trądziku pospolitego – zaskórników, grudek czy drobnych blizn potrądzikowych,
zmian skórnych – zrogowaceń w tym słonecznych czy łojotokowych, kurzajek.
Do zabiegu klasyfikują się również osoby mające problem z rozszerzonymi porami czy pierwszymi oznakami starzenia skóry. Dotyczy to płytkich zmarszczek i wiotkości skóry.
O czym należy pamiętać?
Przed zabiegiem nie powinno się stosować suplementów diety. Szczególnie dotyczy to tych, w których składzie znajdują się substancje światłouczulające. Są to:
skrzyp,
pokrzywa,
nagietek,
rumianek,
dziurawiec.
Antybiotykoterapia również powoduje, że nie można przeprowadzić zabiegu.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg peelingu węglowego trwa 60-110 minut. Polega na 4 etapach. Po pierwsze, przygotowuje się do zabiegu skórę. W tym celu zmywa się dokładnie makijaż. Następnie aplikuje się zawiesiny węgla na wybrany obszar na 10-15 minut. Substancja wówczas jest absorbowana przez skórę, jej załamania lub rozszerzone pory. Potem naświetla się laserowo obszary, na których znajduje się maseczka z węgla. Wtedy wykonuje się fotomechaniczny peeling. Wspomaga on oczyszczanie cery i aktywuje do odnowy. Po wszystkim przeprowadza się chłodzenie skóry. Specjalista wykorzystuje w tym celu specjalne:
okład,
maseczkę,
krem.
Przeciwwskazania i zalecana ilość zabiegów
Do przeciwwskazań do wykonania peelingu węglowego zaliczają się:
nowotwory – radioterapia czy chemioterapia,
schorzenia łącznej tkanki,
ciąża i karmienie piersią,
wrażliwość skóry na laser,
cukrzyca.
Poza tym nie powinno się opalać w solarium czy wystawiać na promienie słoneczne przez 4 tygodnie przed i po zabiegu. Niewskazane jest przeprowadzanie zabiegów złuszczających, picie alkoholu czy stosowanie niektórych leków. Są to sterydy, antykoagulanty czy fotouczulające.
Ponieważ zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Zabiegi wykonuje się w serii, która wynosi od 4 do 6 zabiegów. Wszystko zależy od wskazań czy potrzeb klienta.
Czy istnieją jakieś zalecenia po peelingu węglowym?
Laserowy peeling węglowy to zabieg bezpieczny, który nie wiąże się z działaniami niepożądanymi. Po zabiegu można zaobserwować łagodny rumień. Znika on po kilku godzinach. Lepiej zrezygnować z opalania i spożywania alkoholu. Zrezygnuj także ze złuszczających skórę zabiegów. Dotyczy to peelingów mechanicznych czy chemicznych. Ważne, aby używać kremu nawilżającego. Najlepiej 2-3 razy dziennie. Zaleca się również stosowanie kremów z filtrem SPF30.
Ile kosztuje zabieg?
Cena peelingu węglowego zależy od salonu kosmetycznego oraz miejsca przeprowadzenia. Zwykle wynosi on 250-400 złotych. Dotyczy to jednego zabiegu na twarz. Warto zdecydować się również o peeling szyi czy dekoltu. Wówczas trzeba dopłacić 100 złotych. Opłaca się skorzystać z pakietu kilku zabiegów. Wiąże się to z obniżeniem ceny o 15-30%.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana