Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Metody leczenia przebarwień na skórze
Przebarwienia skóry należą do zmian pigmentacyjnych, które pojawiają się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, w szczególności latem, kiedy skóra jest dłużej i częściej wystawiana na oddziaływanie promieni słonecznych. Mające różną formę, rozmiary i odcienie, mogą być niwelowane i usuwane na wiele sposobów. Jakie metody wykazują największą skuteczność w najkrótszym czasie?
Jakie są przyczyny powstawania przebarwień?
Powstawanie przebarwień na skórze wynika z zaburzeń w funkcjonowaniu melanocytów, komórek wytwarzających melaninę, czyli barwnik skóry. Jak dodaje gabinet laseroterapii Lasermedica, choć najczęściej pojawiają się na twarzy, szyi i dekolcie, problem przebarwień dotyczy również pozostałych części ciała. Zmiana kolorytu skóry może przybierać różne formy plam. Wiele przebarwień ma kolor ciemnobrązowy, zawsze o kilka tonów ciemniejszy od naturalnej barwy skóry. Oprócz przebarwień na skórze mogą pojawiać się również odbarwienia. Można je rozpoznać po tym, że mają kolor o kilka tonów jaśniejszy od naturalnego odcienia skóry.
Jedną z głównych przyczyn pojawiania się na skórze przebarwień jest nadmierna ekspozycja na słońce. Zwiększoną produkcję melaniny, barwnika w skórze, aktywuje promieniowanie UV. Dlatego w celu zahamowania tego procesu zaleca się stosowanie filtrów ochronnych. Do innych przyczyn powstawania przebarwień na skórze należy stosowanie niektórych światłouczulających substancji i ziół, zaburzenia hormonalne spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem poszczególnych narządów, czy w konsekwencji stanu zapalnego (w przypadku trądziku może dojść do miejscowej hiperpigmentacji i melanogenezy).
Jak skutecznie leczyć przebarwienia?
Osoby, których dotknął problem przebarwień skóry, mają do wyboru wiele metod różniących się nie tylko technologią, ale i tempem działania. Nie bez powodu najchętniej wybieranym sposobem jest laserowe leczenie przebarwień laserem Fotona Dynamis Sp, wykorzystywanym w gabinecie Lasermedica. Zastosowanie światła lasera, którego parametry są w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta, daje znakomite rezultaty. Dlaczego? Usuwanie przebarwień laserem polega na tzw. zimnej ablacji, czyli delikatnym, precyzyjnym usunięciu naskórka wraz z barwnikiem. Technologia zimnej ablacji bez nadmiernego przegrzania naskórka to najbardziej zaawansowana technologicznie metoda, która pozwala wykonać zabieg precyzyjnie, bezboleśnie i z dużo krótszym okresem gojenia. Niemal każde przebarwienie można usunąć podczas jednego zabiegu. Oprócz samego usunięcia plam, zabieg niesie pacjentom wiele korzyści. Skóra zyskuje nie tylko jednolity kolor, ale staje się również gładsza, jędrniejsza i nawilżona. Laseroterapeuci zalecają, by po zakończonej terapii nie pomijać w codziennej pielęgnacji skóry aspektu jej ochrony. Stosowanie kremów z filtrem będzie doskonałą barierą zabezpieczającą przed pojawieniem się nowych przebarwień.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana