Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Manicure hybrydowy czy żelowy – na jaki się zdecydować?
Trwały i piękny manicure wykonany w salonie kosmetycznym sprawia, że dłonie zyskują piękny wygląd. Wysoka precyzja i estetyka nie są możliwe do uzyskania przy zastosowaniu zwykłego lakieru do paznokci. Do efektywniejszych metod stylizacji paznokci należą żelowa oraz hybrydowa. Przed dokonaniem wyboru, warto poznać ich najważniejsze cechy. Dowiedz się, co jest lepsze – paznokcie żelowe czy hybrydowe.
Paznokcie żelowe i hybrydowe – aplikacja, odświeżenie i usuwanie
Precyzyjne nałożenie żelu wymaga sporych umiejętności i doświadczenia. Malowanie lakierem hybrydowym nie różni się właściwie od malowania paznokci tym tradycyjnym. Hybryda ma jednak właściwości samopoziomujące, dzięki czemu pomalowana powierzchnia w prosty sposób staje się gładka i wyjątkowo lśniąca. Trudno jest jednak w tym przypadku dowolnie wymodelować paznokcie. Gdy są one kruche bądź mają brzydki kształt, skorygowanie ich hybrydą nie będzie łatwe. Z kolei nałożenie żelu wymaga znacznie silniejszej ingerencji w naturalną płytkę paznokcia. Konieczne jest jej spiłowanie. Lakier hybrydowy wymaga jedynie zmatowienia.
Jak wskazują specjaliści salonu urody ,,ASPASJA”, odświeżenie manicure hybrydowego polega na zupełnym usunięciu nałożonej wcześniej warstwy lakieru. W tym celu stosuje się specjalną frezarkę lub zmywacz acetonowy. Po zdjęciu starej warstwy hybrydy paznokcie nie powinny być bardzo zniszczone. W przypadku żelu procedura jest bardziej skomplikowana. Chęć odświeżenia wymaga, by manicurzystka nadbudowała odrośniętą część paznokcia i wymodelowała go od nowa. Z kolei usunięcie żelu wiąże się z koniecznością regeneracji płytki paznokciowej. Skutkiem spiłowania jest bowiem łamliwość i duże zmiękczenie paznokci.
Paznokcie żelowe czy hybrydowe – które wybrać?
Trwałość paznokci żelowych jest znacznie wyższa niż hybrydy. Dobrze wykonany manicure żelowy jest odporny na długotrwałe moczenie oraz uszkodzenia mechaniczne. Lakier hybrydowy tworzy elastyczną, cienką warstwę, jest bardziej podatny na uszkodzenia i odpryski.
Obie metody mają swoich zwolenników i przeciwników. Warto pamiętać, że odpowiadają one różnym potrzebom kobiet. Metoda hybrydowa umożliwia uzyskanie bardzo naturalnego efektu stylizacji. Manicure żelowy z kolei jest trwalszy i lepiej sprawdzi się w przypadku mocnych, kształtnych paznokci. Dokonując wyboru, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim stan płytki paznokciowej, oczekiwane efekty, jak również ewentualne skutki usunięcia powłoki i jej trwałość. Decyzję można podjąć wspólnie ze stylistką w gabinecie kosmetycznym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana