Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Lecznicze właściwości wody, czyli kilka słów o górskich termach
Woda jest niezbędna do życia, ale nie każda ma tyle właściwości leczniczych, co ta w górskich termach. Jej dobroczynny wpływ na zdrowie wynika z bogactwa minerałów, które pochłania, przepływając przez głębokie warstwy ziemi. Każdego roku setki osób planuje wyjazd w góry, właśnie po to, żeby korzystać z prozdrowotnych właściwości wody w tamtejszych termach. Dowiedz się o nich więcej!
Górskie termy – lecznicze właściwości wody
Górskie termy to niewątpliwa atrakcja dla osób spragnionych regeneracji, odpoczynku, dobrej zabawy i zdrowia. Dla wielu osób korzystanie z leczniczych właściwości wód termalnych to doskonałe uzupełnienie górskich wycieczek. Pomaga się po nich zregenerować i nabrać sił na kolejne wyzwania. Kąpiele w takich wodach:
pozytywnie wpływają na pracę serca,
poprawiają metabolizm,
normują tętno,
działają przeciwbólowo na mięśnie i stawy,
redukują poziom stresu,
poprawiają jakość snu,
stabilizują układ nerwowy,
wspierają gospodarkę hormonalną,
korzystnie wpływają na skórę.
Warto więc zarezerwować wygodne noclegi pod Tatrami i korzystać z dobrodziejstw wód leczniczych w górskich termach.
Co zawiera woda w górskich termach?
Lecznicze właściwości wód termalnych to wynik ich wysokiego zmineralizowania. Zawierają m.in. cenne dla organizmu: wapń, krzem, magnez, chrom, mangan, siarkę, potas, żelazo. Zależnie od tego, gdzie przepływa woda i w którym miejscu znajduje się jej ujęcie, ma ona nieco inny skład. Np. popularne termy chochołowskie znane są z beczek z termalną wodą siarkową o temp. 36oC i basenu z solankową wodą jodowaną o temp. 32oC. Kąpanie się w nich ma zbawienny wpływ na stan skóry. Wspomaga przebudowę naskórka i pobudza działanie keratoplastyczne, co pomaga przy nadmiernym rogowaceniu naskórka, atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy czy wypryskach łojotokowych. Termy Bukovina oferują kąpiele w wodzie termalnej o typie siarczanowo-chlorkowo-wapniowo-sodowym, zawierającej też potas, magnez, chrom i wiele innych mikroelementów.
Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę noclegi Zakopane, znajdziesz wiele miejsc, w których można się zatrzymać i z których szybko dojedziesz do różnych górskich term, jak np. Kraina Smaku w Zakopanem. Ten guest huse stanowi doskonałą bazę wypadową w góry, a także do Term chochołowskich, Term Bukovina, Termy Białka, Term Podhalańskich i Gorącego Potoku. Można się tu wygodnie wyspać, nacieszyć oczy pięknymi widokami i zjeść przepyszne śniadanie – na dobry początek dnia. Co potem? Wycieczka w góry i termy. Tak spędzony czas z pewnością będzie udany.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana