Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy kapsułki i pigułki na potencję rzeczywiście działają?
Problemy z potencją i zaburzenia erekcji to obecnie stosunkowo często występujące objawy u mężczyzn. Ich występowanie jest źródłem dyskomfortu, pogorszenia samooceny i utraty pewności siebie w sytuacjach intymnych. Wielu mężczyzn chcąc poradzić sobie z takimi problemami, sięga po dostępne w aptekach, także bez recepty, suplementy diety, leki na potencje i leki wspomagające erekcję. W artykule przedstawiamy najczęściej wybierane rodzaje takich leków, opisujemy jak one działają oraz odpowiadamy na pytanie, czy na pewno są skuteczne w działaniu i przywracają w ich użytkownikach pewność siebie.
Rodzaje tabletek na potencję
Istnieją dwa rodzaje tabletek na potencję. Pierwszy rodzaj to nie leki, tylko suplementy diety, których stosowanie ma na celu dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych, które pobudzą i zwiększą libido oraz dodadzą stosującym je osobom siły i wigoru. Drugi rodzaj preparatów na potencję są leki w tabletkach lub w kapsułkach, które są oparte na sildenafilu, czyli inhibitorze fosfodiesterazy typu 5. Składnik ten daje niemal natychmiastowe efekty, powodując u pacjentów erekcję.
Przeczytaj również: Fakty i mity na temat suplementów diety
Jeszcze kilka lat temu tego rodzaju preparaty wspomagające erekcję były dostępne wyłącznie na receptę. Sildenafil znajduje się m.in. w najlepiej znanych tabletkach, czyli w Viagrze. Obecnie tabletki z sildenafilem dostępne są też bez recepty. W ogólnie dostępnych środkach bez recepty składnikiem aktywnym jest ta sama substancja, jednak w nieco mniejszym stężeniu. Cały czas jednak takie leki pozwalają szybko poradzić sobie z zaburzeniami erekcji.
Przeczytaj również: Suplementy diety wspomagające koncentrację
Jak działają tabletki na potencję?
Działanie tabletek na bazie sildenafilu jest proste. Sildenafil wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, czym podczas podniecenia zwiększa ciśnienie i napływ krwi. Tabletka zaczyna działać po około 30 minutach od zażycia i osiągnięty efekt utrzymuje się nawet do 4 godzin. Nieco inne działanie mają również popularne wśród pacjentów suplementy diety na potencję. Więcej na temat ich działania opowiedział nam nasz rozmówca, farmaceuta z apteki internetowej Aptekawsieci.pl:
Przeczytaj również: Jakie dodatki są stosowane w produkcji suplementów diety?
Składniki suplementów diety na potencję zwiększają wrażliwość na bodźce, a także dodają siły i wigoru podczas stosunku. Nie tylko zwiększają potencję, ale też poprawiają wrażliwość miejsc erogennych i powodują silniejszą erekcję. Oczywiście suplementy diety nie działają od razu. Żeby ich stosowanie mogło przynieść oczekiwany skutek, suplement musi być regularnie przyjmowany przez dłuższy czas. Znajdujące się w nim witaminy i składniki mineralny muszą mieć czas, aby zadziać tak, jak się tego oczekuje.
Czy leki na potencję lub erekcję są skuteczne?
Skuteczność leków i suplementów na potencję jest duża, jednak też zależna od rodzaju wybranego preparatu i od tego, czego się po jego działaniu oczekuje. Nie każdy mężczyzna będzie reagował na dane składniki leków i suplementów na potencję w taki sam sposób. Jest to zależne od ogólnego stanu zdrowia pacjenta, ale też od indywidualnych cech organizmu.
Przeciwskazania do stosowania leków na potencję i leków na erekcję
Przeciwwskazania dotyczące stosowanie preparatów wspomagających potencję i wywołujących erekcję dotyczą niemal wyłącznie środków, które zawierają w składzie sildenafil lub pochodne tego składnika. Stosując takie preparaty trzeba uważać, żeby nie łączyć ich ze środkami uwalniającymi tlenek azotu. Takich leków na potencję nie powinni też przyjmować pacjenci z niestabilną chorobą niedokrwienną serca, z arytmią komorową oraz z nieuregulowanym ciśnieniem tętniczym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana