Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co to masaż Kobido i jak często go robić?
Masaż Kobido to sprawdzona alternatywa dla inwazyjnego liftingu twarzy. Zabieg jest w pełni niechirurgiczny i sprowadza się do zastosowania kilku technik. Poznaj etapy zabiegu, efekty oraz wskazania. Czym właściwie jest i dlaczego jest tak popularny? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania? Sprawdzamy w naszym artykule poradnikowym!
Czym jest masaż Kobido?
Masaż Kobido w Warszawie lub innym mieście to rodzaj masażu, którego pochodzenie wskazuje się Japonię. Jest to rytuał, który ma swoje zasady. Bazuje na tak zwanej „anmie”. W medycynie chińskiej jest to nazwa na ruchy takie jak naciskanie czy pocieranie. Nie tylko wpływa na cerę, ale też na głębokie warstwy skóry czy mięśnie twarzy. Dzięki technikom manualnym i efektom zabieg zyskuje na popularności.
Dlaczego zabieg jest popularny?
Masaż Kobido zyskuje na popularności dzięki szybkiej widoczności efektów. Przy tym może być wykonywany w dowolnej porze roku. Masaż może być przeprowadzany rano lub wieczorem. Ważne, że nie pozostawia żadnych oznak. Jest przy tym bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Jest to dodatkowa zaleta.
Na czym polega zabieg?
Masaż Kobido w Warszawie lub innym mieście składa się z kilku etapów. Przede wszystkim obejmuje masaż głębokich tkanek. Zmniejsza napięcie mięśniowe, wygładza zmarszczki, a wszystko bez zastosowania olejku. Kolejnym etapem jest zapewnienie głębokiego relaksu, co wpływa pozytywnie na zniwelowanie napięcia czy stresu, jak również poprawę krążenia. W ten sposób poprawie ulega koloryt skóry. Dalej przeprowadza się limfatyczny drenaż, przez co poprawia się przepływ chłonki. Opuchlizna i obrzęki są zmniejszone. W części liftingującej poprawia się owal twarzy – przypomina to zabieg medycyny estetycznej. Z kolei akupresura to pobudzenie punktów na twarzy, które oddziałują na pracę mięśni.
Na zabieg składają się ruchy takie jak:
ruchy perkusyjne,
ugniatanie,
podszczypywanie,
podszczypywanie z podbieraniem.
Jakie są efekty zabiegu?
Dzięki regularnym zabiegom można zauważyć następujące efekty masażu Kobido:
naturalny lifting,
poprawa rysów twarzy,
zmniejszenie opadających policzków,
zniwelowanie zmarszczek i bruzd,
redukcja worków pod oczami i opuchlizn,
likwidacja stresu,
poprawa wzroku,
zrelaksowanie i odprężenie,
jędrna skóra.
Wskazania do zabiegu
Masaż twarzy Kobido to zabieg polecany osobom, które chcą wyglądać młodo bez zastosowania inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Dlatego warto poznać wskazania do jego wykonania. Są to:
stres – można odpocząć i zrelaksować się,
napięcia mięśniowe – szczególnie w obszarze głowy, szyi czy karku,
wiotka skóra – wymaga ujędrnienia, odżywienia i liftingu.
Jakie są przeciwwskazania?
Zabiegu japońskiego masażu twarzy Kobido wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Zabiegu nie można wykonać w przypadku:
gorączki,
stanu zapalnego skóry,
przerwanej ciągłości naskórka,
ekstrakcji zęba,
cery naczyniowej,
zaawansowanego trądziku.
Jak często powinno się wykonywać masaż Kobido?
Jak się okazuje, pierwsze rezultaty widać już po pierwszej sesji. Niestety szybko one przemijają. Zależy Ci na trwałym efekcie? Wykonuj go regularnie. Najczęściej planuje się 12 sesji po 2 razy w tygodniu. Następnie wykonuje się go raz na jakiś czas. W ten sposób można utrwalić efekt.
Ile kosztuje masaż Kobido?
Cena masażu Kobido to około 200 złotych za 55 minut zabiegu. Składa się on z kilku etapów. Koszt zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju skóry. Ilość zabiegów ustala się indywidualnie. Warto w tym celu porównać cenniki gabinetów kosmetycznych i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana