Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co na odchudzanie stosować? 3 sprawdzone sposoby!

Spis treści
- Komu zalecana jest dieta odchudzająca?
- Jak zacząć się odchudzać?
- 1. Herbaty na odchudzanie i koktajle
- 2. Suplementy odchudzające
- 3. Jakie zioła na odchudzanie?
- Przykładowy jadłospis
Jeśli chcesz się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej, dieta na odchudzanie jest dla Ciebie. Ważne, aby zastosować deficyt kaloryczny, który nie powinien być większy niż 1000 kcal. Oto 3 najskuteczniejsze sposoby na odchudzanie. W połączeniu z aktywnością fizyczną i konsultacją u dietetyka są bezpieczne i niezawodne. Zapoznaj się z naszym poradnikiem!
Komu zalecana jest dieta odchudzająca?
Dieta na odchudzanie jest rekomendowana dla:
-
osób, które chcą zredukować nadmiar kilogramów,
-
osób, które chcą zacząć zdrowo się odżywiać,
-
kobiet po menopauzie – z przybraniem na wadze,
-
osób chorych, które wymagają specjalistycznej diety.
Jej zaletą jest możliwość modyfikacji i dopasowania do diety dla osób z nadciśnieniem, cukrzycą, niedoczynnością tarczycy czy innymi chorobami.
Jak zacząć się odchudzać?
Przed samodzielnym rozpoczęciem odchudzania warto poradzić się dietetyka. Dobrze jest na początku ustalić, ile zamierzasz stracić nadprogramowych kilogramów. Niewskazane jest odchudzanie w szybkim tempie. Wszystko dlatego, że może to przynieść dużo szkód. Dlatego zdecyduj się na zdrowe odchudzanie. Pomoże w tym stopniowa i regularna utrata wagi oraz jej zachowanie. Powinno to być połączone z odpowiednim żywieniem i zdrowym trybem życia.
Przeczytaj również: 8 diet, które musisz wypróbować!
1. Herbaty na odchudzanie i koktajle
Do skutecznych herbat na odchudzanie wyodrębnia się zieloną, miętową, ziołową z pokrzywy oraz yerba mate. Zielona składa się z kofeiny i przeciwutleniaczy wspierających odchudzanie. Miętowa wspomaga trawienie, a z pokrzywy umożliwia pozbycie się wody z organizmu. Do koktajli odchudzających zalicza się koktajl z imbirem i kurkumą. Przygotowanie: Utrzyj korzeń kurkumy lub dodaj łyżeczkę sproszkowanej. Dodaj starty imbir lub pół łyżeczki sproszkowanego. Dodaj pół mango i pomarańczy, 1 gruszkę oraz 1 łyżkę soku z cytryny.
2. Suplementy odchudzające
Do suplementów tego rodzaju zaliczają się produkty ograniczające apetyt. Działają tak, że hamują łaknienie. Wszystko dzięki zawarciu błonnika. Pęcznieje on w żołądku, co sprawia uczucie sytości i pełności. Składa się również z kofeiny, guarany, chromu, octu jabłkowego, wyciągu z fasoli czy z gorzkiej pomarańczy. Szczególnie istotne jest zawarcie chromu. Odpowiada on za regulację glukozy we krwi. Dzięki temu zmniejsza się chęć na słodycze.
Przeczytaj również: Czy odchudzanie ma sens? Jak się za to zabrać i nie stracić zdrowia?
Inne suplementy przyspieszają przemianę materii. Opierają się między innymi na wyciągu z zielonej herbaty czy z grejpfruta. Z kolei wspomagające spalanie tłuszczu polecane jest osobom, które są aktywne fizycznie. Działają one tylko w połączeniu z wysiłkiem fizycznym. Przyjmowane tabletki umożliwiają pozbycie się tkanki tłuszczowej. Ponadto wspierają one wydolność organizmu i pracę mięśni. Wszystko dzięki zawarciu kofeiny czy L-karnityny.
3. Jakie zioła na odchudzanie?
Zioła na odchudzanie należy spożywać w formie soków i naparów. Można je także jeść w postaci suszonej i świeżych owoców. Sproszkowane liście możesz dodawać do napojów czy jedzenia. Sprawdzą się także wyciągi w postaci syropów, tabletek odchudzających czy kapsułek. Przed rozpoczęciem suplementacji umów się do lekarza. Dietetyk pomoże Ci ustalić, jaką dawkę przyjmować. W ten sposób unikniesz niepożądanych interakcji z zażywanymi lekami.
Do popularnych ziół zalicza się:
-
pokrzywę,
-
ortosyfon groniasty,
-
jastrzębiec kosmaczek,
-
kolendrę,
-
fiołka trójbarwnego,
-
skrzypu polnego,
-
lubczyku lekarskiego,
-
jagody jałowca.
Przykładowy jadłospis
Zastanawiasz się nad dietą odchudzającą? Pamiętaj o kaloryczności posiłków! Śniadanie powinno wynosić 20% kaloryczności, natomiast drugie śniadanie – 15%. Obiad powinien wynosić 30% a podwieczorek 15%. Kolacja za to powinna wynosić 30% diety odchudzającej. Do jadłospisu wprowadź:
-
owoce i warzywa,
-
mięso i ryby,
-
nabiał,
-
produkty zbożowe – pełnoziarniste,
-
oliwę i zdrowe tłuszcze.
Unikać natomiast należy produktów o wysokiej kaloryczności, takich jak słodycze czy ciasta, żywność przetworzona czy mięsa i mięsne przetwory składające się z dużej ilości tłuszczu oraz szkodliwych substancji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana